חדשות

השקעה של יותר מ-10 מיליון דולר במסתם לב חדשני שפותח ב"שיבא"

ALIVE, קרן השקעות ישראלית חדשה בתחום הבריאות, הודיעה על השקעה ראשונה בחברת Innovalve המייצרת טכנולוגיה חדשנית בתחום המסתמים הקרדיולוגיים - המצאה של שני מומחי לב מ"שיבא"

הדמיה של המסתם המיטרלי של Innovalve. יאפשר השתלה בצנתר זעיר פולשני דרך וריד המפשעה, מטרה קלינית שטרם מומשה בשוק. צילום: דוברות "שיבא"

חברת Innovalve Bio Medical מהמרכז הרפואי שיבא הגיעה לשלב מתקדם בפיתוח מסתם מיטרלי ייחודי המוחדר בתהליך זעיר פולשני של צנתור להחלפת מסתם הלב המיטרלי בחולי לב הסובלים מדליפה במסתם (Mitral Regurgitation, MR). הנהלת החברה, בראשות איל בר-אור, צפויה להגיש את המערכת שפיתחה לבחינת ה-FDA לקבלת אישור לניסויים קליניים בארה"ב ולהתחיל מחקרים קליניים בבני אדם באירופה ובארה"ב במהלך החודשים הקרובים.

ALIVE, קרן השקעות ישראלית חדשה בתחום הבריאות, הובילה סבב השקעה של למעלה מ-10 מיליון דולר בחברת Innovalve מהמרכז הרפואי שיבא במטרה לממן ניסויים בבני אדם והכריזה בשבוע שעבר על השקעה ראשונה בהיקף כולל של 150 מיליון דולר בחברה מ"שיבא" המפתחת את הטכנולוגיה בתחום המסתמים הקרדיולוגיים.

Innovalve צמחה במרכז הרפואי בתל השומר על בסיס המצאה ופטנטים של פרופ׳ אודי רענני, מנהל מרכז הלב ב"שיבא" וד"ר בוריס אורלוב, מנהל היחידה לניתוחי מסתמים מיטרלים איסכמיים, והצליחה להגיע לשלב מתקדם בפיתוח המסתם המיטרלי הייחודי, כאשר השיג תוצאות סופיות מוצלחות במחקרים על בעלי חיים, עם תקופות מעקב של 30 עד 180 יום.

משרדי החברה, שהוקמה בשנת 2018, ממוקמים במרכז הלב ב"שיבא" וכוללים מעבדות מחקר, תשתית הנדרשת לפיתוח והנדסה, וכן חדרים נקיים המשמשים לייצור והרכבה של מסתמים ומערכות ההובלה לצורכי הניסויים הקליניים. בחברה כיום 20 עובדים והיא צפויה להגדיל את מצבת כוח האדם שלה בתקופה הקרובה.

פרופ׳ רפי ביאר, מנהל-שותף בקרן ALIVE, פרופ' לקרדיולוגיה ומצנתר ברמב"ם ופרופ' להנדסה רפואית בטכניון, אמר: "ההשקעה ב-Innovalve נועדה לקדם פתרון יצירתי וראשון מסוגו בתחום החלפת המסתם המיטרלי, שיאפשר השתלה באמצעות צנתר זעיר פולשני דרך וריד המפשעה, מטרה קלינית שטרם מומשה בשוק, עם פוטנציאל הכנסות של עשרה מיליארד דולר".

לדברי פרופ' ביאר, הפתרון הזעיר פולשני הקרוב ביותר כיום הקיים בשוק הוא מוצר תיקון מסתם Mitraclip של חברת Abbott, עם הכנסות שנתיות של 1 ביליון דולר. "הטכנולוגיה של Innovalve היא פורצת דרך, בעלת סיכוי אמיתי לתת מענה לצורך גדול בשוק, ואנחנו גאים על צירוף Innovalve לפורטפוליו של קרן אלייב, יחד עם השותפים הקיימים בחברה", מסר ביאר.

קרן ALIVE בנויה על שותפות אסטרטגית עם קבוצת מכבי שירותי בריאות ורשת אסותא מרכזים רפואיים, יחד עם משקיעי העוגן קרן מכבי, לאומי פרטנרס, קבוצת ההשקעות הבריטית CBG בבעלות המיליארד וינסנט צ‘נגוויז, ורשת בתי החולים האמריקאית Carilion Clinics, אשר השתתפו בסגירה הראשונה של הקרן.

Alive פועלת באסטרטגיה של השקעות בחברות היי-טק המפתחות טכנולוגיה רפואית בשלב מתקדם, עם אופק לאקזיט משמעותי תוך שלוש עד חמש שנים. הקרן צפויה להשקיע בתחומים מגוונים של טכנולוגיה רפואית הכוללים: מכשור רפואי, בינה מלאכותית, מערכות לומדות ורפואה דיגיטלית.

נושאים קשורים:  מסתם מיטרלי,  פרופ' רפי ביאר,  פרופ׳ אודי רענני,  ד"ר בוריס אורלוב,  חדשות,  קרן השקעות ALIVE,  Innovalve Bio Medical,  בית החולים שיבא,  מכון הלב ב"שיבא"
תגובות
 
אנונימי/ת
24.08.2020, 20:57

רגע, לא הבנתי, אם ביאר הוא מצנתר ברמב\"ם אז איך הוא עובד בשיבא, באמת לא מבינה.

אנונימי/ת
24.08.2020, 22:22

מי אמר שהוא עובד בשיבא? כתוב שהוא מנהל שותף בקרן ALIVE. זה שמשרדי החברה ממוקמים בשיבא לא הופך אותו לשכיר של בית החולים הממשלתי שיבא. וגם ברמב\"ם ייתכן שהוא עובד בתאגיד הבריאות (קרן מחקרים).

טוב שאתם אנונימיים...איזו בושה....

אנונימי/ת
25.08.2020, 22:56

מעניין איך זה נעשה בפועל.