מינויים

מונה מנהל חדש למערך הלב בבית החולים פדה-פוריה

ד"ר עידו בירתי, מומחה באי ספיקת לב מתקדמת ובטיפול בהתקנים לבביים מכאניים והשתלות לב, מונה לתפקיד מנהל המערך הקרדיווסקולרי של "פדה-פוריה"

ד"ר עידו בירתי, מנהל מערך הלב ב"פדה-פוריה". צילום: מיה צבן/ דוברות בית החולים

ד"ר עידו בירתי מונה לתפקיד מנהל המערך הקרדיווסקולרי של המרכז הרפואי פדה-פוריה שליד טבריה. הוא נכנס לתפקידו בחודש נובמבר. ד"ר בירתי הוא בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון והתמחה בקרדיולוגיה בבית החולים איכילוב.

בהמשך יצא להשתלמות עמיתים באי ספיקת לב מתקדמת בבית החולים של אוניברסיטת פנסילבניה, שם התמקצע באי ספיקת לב מתקדמת, כולל טיפול בהתקנים לבביים מכאניים והשתלות לב. בשנת 2015 התמנה ד"ר בירתי כרופא בכיר ביחידה לאי ספיקת לב מתקדמת. מדובר ביחידה גדולה המבצעת כ-60 השתלות לב בשנה. בשנת 2018  החל לנהל את יחידת התקנים לבביים מכאניים שבה נערכות עשרות השתלות של התקנים התומכים בפעולת הצד השמאלי של הלב.

ד"ר בירתי, נשוי ואב לשלושה בנים. כשנשאל לסיבת חזרתו ארצה ענה: "אשתי ואני תמיד ידענו שאנחנו רוצים לחיות ולגדל את הילדים שלנו במדינת ישראל. הגעתי ל'פדה-פוריה' כי בעיני האתגר האמיתי הוא דווקא בבית חולים בפריפריה.

"החזון שלי הוא לקחת את מערך הלב, בלב הפריפריה הצפונית ולהוכיח שניתן ליצור כאן מרכז מצוינות ברמה ארצית ובינלאומית. ניצור שיתופי פעולה מחקריים ואקדמיים עם האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, נשלח מתמחים מצטיינים שלנו להתמחות עמיתים בתת התמחויות של קרדיולוגיה במטרה שיחזרו להוביל את התחום לרווחת לתושבי הצפון. בנוסף, אנחנו בשלבי תכנון מתקדמים של סימפוזיון קרדיווסקולרי בינלאומי, שיערך אחת לחודש בהשתתפות מרצים בעלי שם עולמי, תוך שימת דגש על נושאים בקדמת הקרדיולוגיה".

נושאים קשורים:  ד"ר עידו בירתי,  בית החולים פדה-פוריה,  השתלות לב,  קרדיולוגיה,  מינוי,  חדשות
תגובות