מינויים

ד"ר נמרוד בלנק מונה למ"מ מנהל יחידת אקו לב בפוריה

ד"ר בלנק, מומחה באקוקרדיוגרפיה, בצנתורים מורכבים ובהמודינמיקה משולבת, הצטרף למערך הלב במרכז הרפואי פדה פוריה

ד"ר נמרוד בלנק, מ"מ מנהל יחידת אקו לב בפדה-פוריה. צילום: דוברות בית החולים

ד"ר נמרוד בלנק, מומחה באקוקרדיוגרפיה, בצנתורים מורכבים ובהמודינמיקה משולבת הצטרף למערך הלב במרכז הרפואי פדה פוריה ונבחר לתפקיד ממלא מקום מנהל יחידת האקו לב.

ד"ר בלנק הוא בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחויות ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה בבית החולים כרמל בחיפה. לאחר מכן יצא לארבע שנות השתלמויות בצפון אמריקה: פוסט דוקטורט מחקרי וקליני באקוקרדיוגרפיה במונטריאול, קנדה, והשתלמות עמיתים בקרדיולוגיה פולשנית במישיגן, ארה"ב, עם הכשרה מיוחדת בתחום צנתורים מורכבים.

"מדובר בצנתורי קצה בחולים המורכבים ביותר, כמו לדוגמא חולים שהם בשוק קרדיוגני ולב כושל לחלוטין שנמצאים בסכנת חיים מיידית. הצנתור המורכב במקרה כזה מתבצע תוך שימוש במשאבת לב מלאכותי זמנית, אשר מושארת עד להתאוששות המטופל", הוא מסביר.

בנוסף, ד"ר בלנק צבר ניסיון בטיפול בעורקים החסומים באופן מוחלט. "הטיפול בעורקים שחסומים באופן מוחלט הוא תחום שהתפתח בשנים האחרונות. בעבר הסתפקו בטיפול תרופתי במטופלים אלה או שנאלצו לבצע ניתוח מעקפים. זו תת התמחות שדורשת הכשרה ומיומנות גבוהה, מאחר שמדובר בצנתור מורכב הדורש שימוש בטכניקות וציוד ייעודי ושונה באופן מהותי מצנתורים שגרתים".

ד"ר בלנק הוא בין הבודדים בעולם שלו מומחיות להמודינמיקה משולבת, קלינית, הדמייתית ופולשנית. בעבר, עבד כרופא בכיר בדטרויט מדיקל סנטר בארה"ב ושימש במשך ארבע שנים כפרופסור משנה באוניברסיטת ויין בדטרויט. כמו כן, הוא חבר באגודת הפרופסורים האמריקאית.

"התכנית שלי היא להפוך את מכון הדימות ואקו לב שלנו למוביל בישראל, תוך דגש על ביצוע בדיקות דינמיות. במקרים רבים האבחון לא מדויק כיוון שמבצעים בדיקה בתנאי מנוחה. במצבים אלה מומלץ לבצע בדיקה במאמץ או תוך דימוי מאמץ (כלומר בדיקה דינמית), שעשויה להוביל לאבחנה מדויקת יותר".

לסיכום, הוא מציין, "עבדתי עם המומחים הגדולים בעולם ואני יכול לומר בוודאות שהרמה כאן לא נופלת מכל בית חולים בעולם בשלל תחומי הקרדיולוגיה. אני שמח להיות חלק ממערך מצוין שמאפשר לי להביא לידי ביטוי את היכולת והניסיון שלי. פריפריה לדעתי אינה עניין גיאוגרפי אלא עניין תודעתי".

נושאים קשורים:  ד"ר נמרוד בלנק,  פדה-פוריה,  אקוקרדיוגרפיה,  מינוי,  חדשות,  קרדיולוגיה
תגובות
03.07.2022, 19:21

התרשמתי מאד מתיאור הכישורים וההכשרות.
מאחל הצלחה וקידום.
ד"ר עדו תמרי,גמלאי
קרדיולוג המודינמיסט : קליני, הדמייתי ופולשני