תיאור מקרה

וולפסון: הגיע לקבל טיפול בסתימת עורקים – והרופאים גילו שליבו נמצא בצד ימין

המטופל אובחן עם סתימה בשני עורקים בליבו והוכנס לצנתור דחוף. בשל הפגם בליבו הצנתור היה ארוך מהרגיל אך בוצע בהצלחה

15.02.2023, 10:22

"כשעה לפני כניסת שבת, הרגשתי כאבים חזקים בחזה והתחלתי להזיע, כאבה לי יד שמאל ולא יכלתי לנשום." סיפר אפרים קאוקלי, בן 60, תושב חולון. אשתו הזעיקה אמבולנס, ואפרים פונה למרכז הרפואי וולפסון. שם הסתבר לרופאים, כי הוא סובל מפגם נדיר וכי ליבו ממוקם בבית החזה הימני.

"מרגע הלידה ידעתי שהאיברים שלי הפוכים וממוקמים בצד ימין וכי זה דבר מאוד נדיר, אך עד לגיל 60 מעולם לא הרגשתי שהפגם הזה מגביל אותי," סיפר קאוקלי.

"לב ימני הוא פגם מלידה שבו הלב ממוקם ימינה לקו האמצע," הסביר ד"ר יורי גלוזמן, מנהל היחידה המקצועית לטיפול נמרץ לב. "פגם זה יכול להיות חלק מתסמונת שבה כלל איברי הבטן ממוקמים בצד ההפוך - כמו במקרה של אפרים, או כפגם בודד."

לאחר סדרת בדיקות, אפרים אובחן עם סתימה בשני עורקים בליבו והוכנס לצנתור דחוף. פרופ' רונן רובינשטיין, מנהל המכון הקרדיולוגי וולפסון: "בעקבות המקרה הייחודי משך הצנתור היה ארוך מהרגיל אך הפעולה בוצעה בהצלחה רבה ואפרים שוחרר הביתה לחיק אשתו, ילדיו ונכדיו."

נושאים קשורים:  תיאור מקרה,  המרכז הרפואי וולפסון,  מנח לב הפוך,  פרופ' רונן רובינשטיין,  צנתור
תגובות
אנונימי/ת
16.02.2023, 10:11

האם באמת זה ראוי לפרסום מקרה של "סיטוס אינברסוס" או דקסטרוקרדיה", שרק השבוע בדקתי אדם אם ממצא זו. דרך אגב, שני המקרים אינם פגם ואינם מום אפילו לא הפרעה, זו לכל היותר ממצא או תופעה.

16.02.2023, 16:03

לא ברור לי (כמו המגיב האנונימי שלפני) - מה היה המניע לפרסום הזה? אין כל קשר בין הטיפול שקיבל לבין העובדה שיש לא כנראה סיטוס אינברסוס.

תאוות הפרסום הנרציסיסית גוברת על מכשול. אל תתפלא שהידיעה המרעישה הבאה תהייה על טיפול ניתוחי מוצלח בציפורן חודרנית אצל נער איטר...