חדשות

"פיליפס" רכשה את DiA הישראלית, מפתחת טכנולוגיה לפיענוח US לב

חברת המכשור הרפואי הבינלאומית רכשה את החברה הישראלית מאופקים בכ-60 מיליון דולר | החברה הוקמה במסגרת חממת הטכנולוגיה של אוניברסיטת בן גוריון | הטכנולוגיה שפיתחה מבוססת AI ומשפרת פיענוח תוצאות אולטרסאונד לב

פיענוח אולטסאונד לב של DiA Imaging. צילום: מתוך אתר החברה

חברת המכשור הרפואי ההולנדית פיליפס רכשה את חברת דיא ניתוח הדמיות (DiA Imaging) הישראלית. "דיא" (לשעבר "דיא קרדיו") פיתחה טכנולוגיה הנתמכת בתוכנת בינה מלאכותית ומשפרת את תוצאות הפיענוח של אולטרסאונד לב.

תוכנת ניתוח אולטרסאונד של "דיא" מופעלת על ידי בינה מלאכותית ומהווה פתרון לשני אתגרים עיקריים שמשתמשי אולטרסאונד מתמודדים איתם כיום: כיצד ללכוד את התמונה הנכונה וכיצד לנתח אותה בצורה נכונה. הטכנולוגיה מבוססת על אלגוריתמים מתקדמים של זיהוי תבניות, למידה עמוקה ולמידת מכונה המחקים באופן אוטומטי את הדרך שבה העין האנושית מזהה גבולות תמונה ומזהה תנועה.

"פיליפס" השקיעה ב"דיא" לפני כשנתיים והרכישה התבצעה לאחר שבפברואר השנה קיבלה החברה הישראלית אישור נוסף מה-FDA לתוכנה. מוערך כי סכום הרכישה הנוכחית אינו עולה על 60 מיליון דולר.

"דיא" נוסדה ב-2009 בחממה הטכנולוגית באופקים על ידי המנכ"לית ד"ר הילה גולדמן-אצלאן וד"ר מיכל יעקבי במסגרת BG Negev, חברת העברת הטכנולוגיה של אוניברסיטת בן גוריון, בהתבסס על מחקר שנערך באוניברסיטה.

מנכ"לית החברה, ד"ר גולדמן-אצלאן, אמרה לגלובס כי "'פיליפס' הצטרפה כמשקיע בסבב הגיוס האחרון שלנו ואנחנו בקשר הדוק איתם כבר שנתיים. הם פנו אלינו לפני מספר חודשים עם הצעת רכישה".

לחברה, המעסיקה כיום 40 עובדים, משרדים ברמת גן ובבאר שבע. "הקדמנו קצת את זמננו, כי כשנכנסנו לשוק, דור הרופאים שפגשנו עוד היו רגילים לעשות הכל לבד וזה היה מתסכל", אמרה מנכ"לית "דיא". "בעשור האחרון הכל השתנה, הרופאים המובילים היום הם בגילנו וגדלו עם טכנולוגיה ואוטומציה ורק שואלים אם אפשר עוד.

"פריצת הדרך שלנו התאפשרה כאשר תחום האולטרסאונד הנייד החל להתפתח, בעיקר סביב מחלות לב, וכשקוביד דחף עוד יותר את תחום הבדיקות הניידות והמרוחקות קדימה, כבר היינו מוכנים עם מוצר מאושר לשיווק".

נושאים קשורים:  DiA Imaging,  חברת פיליפס,  מכשור רפואי,  חדשות
תגובות