חדשות

זיהום פעיל על מסתם לב הוצא מהגוף בצנתור במקום בניתוח

מטופלת בת 35 הגיעה ל"שערי צדק" עם זיהום אגרסיבי בגודל 3 ס"מ על מסתם הלב | בשל רקע רפואי מורכב, בחרו מומחי בית החולים להסיר את הוגטציה הזיהומית הגדולה בצנתור לב ראשון מסוגו בארץ

הממצא, המטופלת ופרופ' דני דביר, מנהל יחידת הצנתורים ב"שערי צדק". צילום: דוברות ביה"ח

זיהום פעיל על מסתם לב הוצא מהגוף בצנתור, במקום בניתוח, בבית החולים שערי צדק בירושלים. ההליך בוצע לראשונה בישראל והוא נחשב לאחד הראשונים בעולם.

המטופלת, בת 35, הגיעה ל"שערי צדק" עם זיהום אגרסיבי מאוד על מסתם, בגודל של כשלושה ס"מ. בשל רקע רפואי מורכב היא נמצאה בסיכון גבוה לסיבוכים בניתוח לב פתוח.

מאחר שהזיהום לא נעצר גם תחת טיפול אנטיביוטי אינטנסיבי, הצוות דן באפשרויות לתכנית הטיפולית והחליט לבצע טיפול ראשון מסוגו בישראל. במסגרת הטיפול הוסרה וגטציה זיהומית גדולה בצנתור לב.

הזיהום נראה על המסתם בבדיקת אקו (צילום: דוברות שערי צדק): 

את הצנתור שבוצע לאחרונה ערך מנהל יחידת הצנתורים פרופ' דני דביר. שאיבת הזיהום נעשתה בעזרת מערכת אינארי שייעודה הרפואי שונה מזה שנעשה בהליך, ובהנחיית מנהל יחידת האקו פרופ' שמי קרסו. הממצא הגדול הוצא מהגוף ונשלח לבדיקות. לשמחת הצוות, המטופלת התייצבה רפואית במהרה ושוחררה לביתה.

"הפעולה שביצענו היא חלק ממתאר פעולות צנתוריות ייחודיות המאפשרות גישה לא פולשנית למצבים רפואיים שבעבר לא היה להם פתרון בטוח ואפקטיבי. תחום צנתורי הלב מתרחב לאינדיקציות חדשות וחולים רבים שבעבר היו מופנים לניתוח לב פתוח מורכב עוברים עתה טיפולים פחות פולשניים בהצלחה רבה", מסר פרופ' דביר.

נושאים קשורים:  פרופ' דני דביר,  צנתור לב,  חדשות,  בית החולים שערי צדק,  זיהום בלב
תגובות